FUTBOLDA ENLER · INTER

Inter RekorlarıNerazzurri'nin kupa, gol ve maç rekorları

Inter 2025-26 sezonu sonunda 21 İtalya ligi şampiyonluğuna ve 3 Şampiyonlar Ligi kupasına sahip. En çok maç Javier Zanetti'de (858), en çok gol Giuseppe Meazza'da (yaklaşık 284); Hakan Çalhanoğlu da 2021'den beri kadroda.

49 rekorGüncelleme:

728×90 · mobil 320×100
Kısa cevaplar

Bir bakışta

Serie A şampiyonluğu
21
Şampiyonlar Ligi
3 (1964, 1965, 2010)
En çok maç
Zanetti, 858
En golcü
Meazza, ≈284
Sezon puan rekoru
97 (2006-07)
En büyük galibiyet
16-0 (1915)
Rekor satış
Lukaku, 115 milyon €
Stadyum kapasitesi
75.817
Bölüm 1 · 9 rekor

Kupalar ve kulüp tarihi

Kuruluştan 2025-26 sezonuna Inter'in kupa sayıları.

Tarih1908

Inter ne zaman kuruldu?

9 Mart 1908

Inter, 9 Mart 1908'de Milano'da kuruldu. Kulüp, resmi adıyla Football Club Internazionale Milano olarak bilinir ve İtalya'nın en köklü kulüplerinden biridir.

#
Lig2025-26

Inter'in kaç Serie A şampiyonluğu var?

21 şampiyonluk

Inter'in 2025-26 sezonu sonunda 21 İtalya ligi şampiyonluğu bulunuyor. Son şampiyonluk 2025-26'da geldi; kulüp 2023-24'te 20. şampiyonluğuyla ikinci yıldızını almıştı.

#
Kupa2025-26

Inter kaç kez İtalya Kupası kazandı?

10 kupa

Inter 2025-26 sezonu itibarıyla 10 kez Coppa Italia kazandı. Son kupa, 2025-26'da Serie A şampiyonluğuyla birlikte gelen çifte tacın ikinci ayağıydı.

#
Kupa2025-26

Inter kaç kez İtalya Süper Kupası kazandı?

8 kupa

Inter, 2025-26 sezonu itibarıyla Supercoppa Italiana'yı 8 kez kazandı. 2025-26'da yarı finalde Bologna ile 1-1 berabere kalıp penaltılarda 3-2 elendi.

#
Avrupa1964, 1965, 2010

Inter kaç kez Avrupa Kupası ve Şampiyonlar Ligi kazandı?

3 kupa

Inter, 1964, 1965 ve 2010'da olmak üzere 3 kez Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ve Şampiyonlar Ligi'ni kazandı.

#
Avrupa

Inter kaç UEFA Kupası kazandı?

3 kupa

Inter, 3 kez UEFA Kupası'nı kazandı. Kulübün kıtadaki diğer kupaları 3 Şampiyonlar Ligi ve 2 Intercontinental Kupası'dır.

#
Dünya2010

Inter Kulüpler Dünya Kupası'nı ne zaman kazandı?

1 kupa

Inter, FIFA Kulüpler Dünya Kupası'nı bir kez, 2010'da kazandı. Ayrıca 2 Intercontinental Kupası'na sahip.

#
ÜçlüJosé Mourinho · 2010

Üçlü şampiyonluk yaşayan tek İtalyan kulüp hangisi?

2009-10

Inter, 2009-10 sezonunda José Mourinho yönetiminde Serie A, Coppa Italia ve Şampiyonlar Ligi'ni kazanarak üçlü şampiyonluğa ulaşan ilk ve tek İtalyan kulübü oldu.

#
Tarih

Serie A'dan hiç düşmeyen tek kulüp hangisi?

Hiç düşmedi

Inter, Serie A'dan hiç küme düşmemiş tek İtalyan kulübüdür.

#
Sıralama

Inter'in en çok gol atan futbolcuları

gol
Giuseppe Meazza1927-1947284
Alessandro AltobelliInter'de 466 maç209
Lautaro MartínezEylül 2026 itibarıyla, aktif177
Sandro MazzolaInter'de 565 maç158
Tüm resmi maçlar; Meazza için kaynaklarda 284-287 aralığı görülür. Kaynak: Wikipedia, Eylül 2026.
Bölüm 2 · 7 rekor

Avrupa rekorları

Avrupa kupalarında Inter'in zirve ve çöküş anları.

AvrupaHelenio Herrera · 1964-1965

Avrupa Kupası'nı üst üste kazanan ilk İtalyan takım hangisi?

Üst üste 2

Inter, 1964 ve 1965'te art arda iki Avrupa Kupası kazanan ilk İtalyan kulüp oldu. Bu başarı Helenio Herrera döneminde geldi.

#
FinalDiego Milito · 22 Mayıs 2010

Inter 2010 Şampiyonlar Ligi finalinde kimi yendi?

2-0

Inter, 22 Mayıs 2010'da Bayern Münih'i 2-0 yenerek Şampiyonlar Ligi'ni kazandı. İki golü de Diego Milito attı.

#
Final31 Mayıs 2025

Inter 2025 Şampiyonlar Ligi finalinde kaç farkla kaybetti?

0-5

Inter, 31 Mayıs 2025'te Münih'teki Allianz Arena'da PSG'ye 5-0 yenildi. Bu sonuç, kulübün Avrupa'daki en ağır yenilgisi olarak kayıtlara geçti.

#
Avrupa2025

Inter 2025'te Barcelona'yı yarı finalde nasıl eledi?

7-6 toplam

Inter, 2024-25 Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Barcelona'yı toplamda 7-6 eledi. İlk maç 3-3 bitti, rövanşı uzatmalarda 4-3 kazandı.

#
Savunma2024-25

Inter 2024-25 Şampiyonlar Ligi lig aşamasında kaç gol yedi?

1 gol

Inter, 2024-25 lig aşamasında 8 maçta yalnızca 1 gol yedi ve tablodaki en az gol yiyen takım oldu. Lig aşamasını 19 puanla 4. bitirdi.

#
Avrupa10 Aralık 1958

Inter'in Avrupa'daki en büyük galibiyeti hangi skor?

7-0

Inter'in Avrupa'daki en büyük galibiyeti, 10 Aralık 1958'de Fuarlar Şehirler Kupası'nda Lyon'a karşı aldığı 7-0'dır.

#
DünyaHelenio Herrera

Inter kaç Intercontinental Kupası kazandı?

2 kupa

Inter, Intercontinental Kupası'nı 2 kez kazandı. Her ikisi de Helenio Herrera'nın 1960'lardaki dönemine denk gelir.

#
970×250 · mobil 300×250
Bölüm 3 · 10 rekor

Futbolcu rekorları

Maç ve gol listelerinin başındaki isimler.

MaçJavier Zanetti · 1995-2014

Inter'de en çok maça çıkan futbolcu kim?

858 maç

Inter'de en çok resmi maça çıkan futbolcu 858 maçla Javier Zanetti'dir. Arjantinli oyuncu 1995-2014 arasında forma giydi.

#
MaçJavier Zanetti

Inter'de en çok Serie A maçı oynayan futbolcu kim?

615 maç

Inter'de Serie A'da en çok maç oynayan futbolcu 615 maçla Javier Zanetti'dir. Onu 519 maçla Giuseppe Bergomi izler.

#
MaçGiuseppe Bergomi · 1979-1999

Inter'de tüm turnuvalarda en çok maç yapan ikinci futbolcu kim?

756 maç

Giuseppe Bergomi, 1979-1999 arasında Inter'de 756 maça çıkarak Zanetti'den sonra ikinci sırada yer alır. Üçüncü Giacinto Facchetti 634 maçla gelir.

#
GolGiuseppe Meazza · 1927-1947

Inter tarihinin en golcü oyuncusu kim?

284 gol

Inter tarihinin en çok gol atan oyuncusu, resmi maçlarda yaklaşık 284 golle Giuseppe Meazza'dır. Bazı tablolarda 287 olarak da geçer. İkinci sırada 209 golle Alessandro Altobelli vardır.

#
GolAlessandro Altobelli

Inter'de en çok gol atan ikinci futbolcu kim?

209 gol

Alessandro Altobelli, Inter formasıyla 466 maçta 209 gol atarak kulüp tarihinin ikinci en golcü oyuncusudur.

#
GolLautaro Martínez · 8 Eylül 2026 itibarıyla

Lautaro Martínez Inter'de kaç gol attı?

177 gol

Lautaro Martínez, Eylül 2026 itibarıyla Inter formasıyla 380 maçta 177 gol attı; 134'ü Serie A'daydı. Bu sayıyla Inter'in tüm zamanların en golcüleri arasında üçüncüdür.

#
GolGiuseppe Meazza

Inter'de en çok lig golü atan futbolcu kim?

246 lig golü

Inter'in lig tarihindeki en golcü oyuncusu 246 golle Giuseppe Meazza'dır. Lautaro Martínez ve Altobelli sırasıyla ardından gelir.

#
GolLautaro Martínez

Lautaro Martínez Serie A'da kaç kez gol kralı oldu?

2 kez

Lautaro Martínez, Serie A'da 2023-24 ve 2025-26 sezonlarında gol krallığına ulaştı. 2023-24'te 24 golle sezonu bitirdi ve ligin en değerli oyuncusu seçildi.

#
GolLautaro Martínez · 2023-24

Inter'de bir maçta 4 gol atan Lautaro Martínez hangi maçta bunu yaptı?

4 gol

Lautaro Martínez, 2023-24 sezonunda Salernitana'yı 4-0 yendikleri maçta tüm golleri atarak bir maçta 4 gol kaydetti.

#
KupaJavier Zanetti

Inter'de en çok kupa kazanan futbolcu kim?

16 kupa

Javier Zanetti, Inter'de 16 kupayla kulüp rekoruna sahiptir: 5 Serie A, 4 Coppa Italia, 4 Süper Kupa, 1 UEFA Kupası, 1 Şampiyonlar Ligi ve 1 Kulüpler Dünya Kupası. 4 numaralı forması 2015'te emekli edildi.

#
Bölüm 4 · 12 rekor

Sezon ve maç rekorları

Puan, seri ve skor rekorları.

Sezon2006-07

Inter'in Serie A'da bir sezonda topladığı en yüksek puan kaç?

97 puan

Inter, 2006-07 sezonunda 97 puan topladı ve ikinci Roma'nın 22 puan önünde şampiyon oldu.

#
Seri2006-07

Serie A'da üst üste 17 maç kazanan takım hangisi?

17 galibiyet

Inter, 2006-07 sezonunda Serie A'da üst üste 17 maç kazandı. Sezonu 30 galibiyet, 7 beraberlik ve yalnızca 1 yenilgiyle kapattı.

#
Sezon2023-24

Inter 2023-24 Serie A sezonunu kaç puanla bitirdi?

94 puan

Inter, 2023-24 Serie A sezonunu 94 puanla bitirdi: 29 galibiyet, 7 beraberlik, 2 yenilgi; 89 gol attı, 22 yedi. Şampiyonluğu 22 Nisan 2024'te Milan derbisini 2-1 kazanarak ilan etti.

#
SezonCristian Chivu · 2025-26

Inter 2025-26 sezonunu nasıl bitirdi?

87 puan

Inter, 2025-26'da Cristian Chivu yönetiminde 87 puanla Serie A şampiyonu oldu ve Coppa Italia'yı da kazanarak çifte taca ulaştı. 89 gol atıp 35 gol yedi.

#
Seri2005-2010

Inter üst üste kaç Serie A şampiyonluğu kazandı?

5 şampiyonluk

Inter, 2005-06'dan 2009-10'a kadar üst üste 5 Serie A şampiyonluğu yaşadı. 2005-06 şampiyonluğu Calciopoli sonrası kulübe verilmişti.

#
GolLuigi Cevenini · 1913-14

Inter'de bir sezonda en çok lig golünü kim attı?

35 gol

Inter'de tek sezonda en çok lig golü 1913-14'te 35 golle Luigi Cevenini'ye aittir. Antonio Angelillo 1958-59'da 33 golle ikinci sıradadır.

#
GolMauro Icardi · 2017-18

Inter'de modern dönemde bir Serie A sezonunda en çok kim gol attı?

29 gol

Mauro Icardi, 2017-18'de 29 lig golü atarak listede öne çıkan modern dönem oyuncusu oldu. Zlatan Ibrahimović 2008-09'da 25 gol attı.

#
Maç10 Ocak 1915

Inter'in en büyük galibiyeti kaç kaç?

16-0

Inter'in kayıtlardaki en büyük galibiyeti, 10 Ocak 1915'te ACIVI Vicenza'ya karşı aldığı 16-0'dır.

#
Maç10 Eylül 1933

Inter'in Serie A'daki en büyük galibiyeti hangi skor?

9-0

Inter'in Serie A'daki en büyük galibiyeti, 10 Eylül 1933'te Casale'yi 9-0 yendikleri maçtır.

#
Maç10 Haziran 1961

Inter'in Serie A'daki en ağır yenilgisi hangisi?

1-9

Inter, 10 Haziran 1961'de Juventus'a 9-1 yenildi; bu, kulübün Serie A'daki en ağır yenilgisi olarak kayıtlara geçti.

#
Maç14 Eylül 1958

Inter'in Coppa Italia'daki en büyük galibiyeti hangi skor?

7-0

Inter'in İtalya Kupası'ndaki en büyük galibiyeti, 14 Eylül 1958'de Mantova'ya karşı aldığı 7-0'dır.

#
Sezon1947-48

Inter bir Serie A sezonunda en çok kaç maç kaybetti?

19 yenilgi

Inter'in tek Serie A sezonundaki en çok yenilgisi, 1947-48'de 40 maçta aldığı 19 mağlubiyettir.

#
970×250 · mobil 300×250
Bölüm 5 · 11 rekor

Hocalar, transfer, stadyum ve Türk futbolcu

Teknik direktör, bonservis, San Siro ve Türk bağlantı.

HocaHelenio Herrera · 1960-1968

Inter'in en uzun süre görev yapan teknik direktörü kim?

360 maç

Inter'in en uzun süreli teknik direktörü, 1960-1968 arasında yaklaşık dokuz sezon görev yapan Helenio Herrera'dır. Toplam 360 maça çıktı ve 7 kupa kazandı.

#
HocaHerrera, Mancini

Inter'de en çok kupa kazanan teknik direktörler kimler?

7 kupa

Inter'de en çok kupayı 7'şer kupayla Helenio Herrera ve Roberto Mancini kazandı. Simone Inzaghi 6, José Mourinho 5 kupa kazandı.

#
HocaCristian Chivu

Inter'in en yüksek galibiyet oranlı teknik direktörü kim?

%66,67

Listedeki isimler arasında Cristian Chivu yüzde 66,67 ile en yüksek galibiyet oranına sahiptir. Simone Inzaghi yüzde 64,98, José Mourinho ise yüzde 62,96 ile onu izler.

#
HocaJosé Mourinho · 2008-2010

José Mourinho Inter'de kaç kupa kazandı?

5 kupa

José Mourinho, 2008-2010 arasında Inter'de 108 maçta 5 kupa kazandı: iki Serie A, bir Coppa Italia, bir Süper Kupa ve Şampiyonlar Ligi.

#
TransferRomelu Lukaku · 12 Ağustos 2021

Inter'in rekor satışı hangi transfer?

115 milyon €

Inter'in rekor satışı, Romelu Lukaku'nun 12 Ağustos 2021'de Chelsea'ye 115 milyon euroya gitmesidir.

#
TransferZlatan Ibrahimović · Temmuz 2009

Zlatan Ibrahimović Inter'den Barcelona'ya kaça gitti?

≈69 milyon €

Ibrahimović, Temmuz 2009'da yaklaşık 69 milyon euroluk bir bedelle Inter'den Barcelona'ya transfer oldu.

#
Stadyum1926

Inter'in stadyumu hangisi ve kapasitesi kaç?

75.817

Inter, 1947'den beri Milan ile paylaştığı Giuseppe Meazza (San Siro) Stadı'nda oynar. Stadyum 1926'da açıldı ve kapasitesi 75.817'dir.

#
Stadyum2030

Inter ve Milan yeni stadyum yapacak mı?

71.500 kişilik

Inter ve Milan, San Siro'nun yanına 71.500 kişilik yeni stadyum planlıyor. Kulüpler Kasım 2025'te stadyumu ve arazisini 197 milyon euroya satın aldı; açılış en erken 2030.

#
Seyirci2025-26

Inter'in 2025-26 sezonundaki en yüksek ev sahibi seyirci sayısı kaçtı?

75.562

Inter'in 2025-26 sezonundaki en yüksek ev sahibi seyirci sayısı, Milan derbisinde 75.562 oldu.

#
TürkHakan Çalhanoğlu · 2021

Hakan Çalhanoğlu Inter'e ne zaman transfer oldu?

216 maç, 52 gol

Hakan Çalhanoğlu, 22 Haziran 2021'de AC Milan'dan bedelsiz olarak Inter'e geldi. Eylül 2026 itibarıyla 216 maçta 52 gol attı ve iki Serie A şampiyonluğu kazandı.

#
TürkHakan Çalhanoğlu

Hakan Çalhanoğlu Türkiye Milli Takımı'nda kaç gol attı?

22 gol

Hakan Çalhanoğlu, Türkiye adına 108 maça çıktı ve 22 gol attı. Mart 2022'de Burak Yılmaz'ın bırakmasının ardından milli takım kaptanı oldu.

#
Rehber

Inter rekorları nasıl sayılır?

Bu sayfadaki sayılar çoğunlukla tüm resmi maçları kapsar; lig rekorları ayrıca belirtilmiştir. Aktif oyuncuların rakamları Eylül 2026 tarihine aittir.

Giuseppe Meazza'nın gol sayısı kaynaklara göre 284 ile 287 arasında değişir; bu yüzden yaklaşık değer verilmiştir.

2005-06 şampiyonluğu Calciopoli sonrası mahkeme kararıyla Inter'e verildiği için bu sezon şampiyonluk sayısına dahildir. Eski dönem skorları arşiv kayıtlarına dayanır.

SSS

Sık sorulan sorular

Inter'in renkleri ve lakabı nedir?

Inter siyah-mavi (Nerazzurri) renklerini kullanır; kulüp bu yüzden Nerazzurri diye anılır.

Inter ve Milan aynı stadyumu mu kullanıyor?

Evet, iki kulüp 1947'den beri Giuseppe Meazza (San Siro) Stadı'nı paylaşır ve yeni bir ortak stadyum planlar.

Inter'in şu anki teknik direktörü kim?

Inter'in teknik direktörü Romanyalı Cristian Chivu'dur; 2025-26'da takımı Serie A ve Coppa Italia'da çifte taca taşıdı.

Inter'de hangi Türk futbolcu oynuyor?

Hakan Çalhanoğlu, 2021'de Milan'dan bedelsiz geldi ve Eylül 2026 itibarıyla Inter'in oyuncusudur.

Inter Şampiyonlar Ligi finaline en son ne zaman çıktı?

Inter en son 2024-25 sezonunda finale çıktı ve 31 Mayıs 2025'te PSG'ye 5-0 yenildi.

Futbolda Enler

Diğer rekor sayfaları

970×250 · mobil 300×250

Kaynaklar

Bu bölümdeki içerikler Skormetri editörlüğü tarafından birden fazla kaynakla karşılaştırılarak özgün olarak hazırlanmıştır. Rekorlar Kasım 2026 itibarıyladır; aktif futbolcuların ve devam eden sezonların sayıları değişebilir. Kulüp, turnuva ve kişi adları yalnızca tanımlayıcı amaçla kullanılmıştır.